Předpoklady! Aneb ženy vs. muži

16. července 2017 v 17:36 | Amia |  Prázdná sláma
Řekla bych předsudky, ale vlastně to je vážně jen obecná představa o životě, kterou každý sdílí a jen málokdo do ní zapadá úplně přesně.

(Alespoň doufám, protože kdyby to vážně BYLO normální, musela bych obnovit své hledání mé pokrevní rodny na jiných planetách)Předsudek je podle slovníku cizích slov "předpojatost, nepříznivý postoj k jevu, předmětu, činnosti nebo člověku, který se obtížně mění i čelem k adekvátní informaci říkající opak.

Předpokladem nazvěme to, jak lidi nahlížejí na svět kolem sebe a tyhle informace jsou tak hluboce zakořeněné nebo klasické, že je ani nenapadne o nich přemýšlet.
Je docela dost tenká čára mezi tím, co je ještě předpoklad a co už předsudek. Velmi zjednodušeně by se dalo říct, že předsudkem je to, o čem se lidi dohodnou, že jím je. Lépe to, co se blíží rasismu, xenofobii a dalším extrémům. Ty jsou na jindy, teď jdu na lehčí formy.

Co mě vlastně štve, ale je to tak normální, že maximálně vzdychám a na druhé straně si užívám udivené pohledy lidí, když jim ukážu opak?

Ženské chodí na vínko, chlapi do hospody na jedno

Když se mluví o ženských srazech, tak se tam drbe a pije vínečko nebo kávička. Chlapi jsou zase naprogramováni k chození do hospody, pití piva, vytahování se před kámoši a nejlépe tam ještě hrají fotbálek nebo sledují zápas v televizi.
Grrr!
Kafe ani víno nepiju a když už se sejdu s kamarádkami, tak se naše rozhovory točí kolem politiky Číny vůči světu, proč Česká republika poskytla USA plány na radar vidící do té doby nezachytitelné drony, pomoci Africe, a jestli lidský genofond je "potomkem" Atlanťanů z Hvězdné brány, nebo jsou jiná rasa. Fakt - výběr z posledních témat.
Co řeší chlapi, to může osvětlit zas jen chlap. Ale pochybuju, že všechny jejich srazy v hospodě řeší jen ženské, prachy a pivo.

Ženské psaní je nutně rozdílné, než mužské

Dozvídám se nejen v podezřelé blízkosti dívčích románků. Bohužel i u knih s namakanou ženskou hrdinkou, kosících nepřátele po desítkách. Ale protože 2x za knihu zapochybuje o správnosti svých činů a 3x prohlásí o mužském charakteru, že by o něj stála, je to slaboduchá knížka pro holčičky.
Hm, jo. Že by proto má spousta ženských autorek mužský pseudonym? Rozdíl mezi ženským a mužským psaním, který jsem dosud zaznamenala já, je pouze dvojí:

1) Žena se častěji kromě děje zabývá i vzhledem postav. Kromě "Měl černé vlasy, protáhlou bradu a vždy nosil brnění" se dozvíme "Měl černé vlasy s modrými odlesky, když do nich správně zasvítilo slunce, protáhlou tvář s výrazně hnědýma očima a jen málokdy ho někdo viděl bez plné zbroje. Když už musel, odkládal pouze helmici". Bůhů.
2) Žena má více názvů pro barvy. Jop, mužské knihy mají většinou základní spektrum, žena vloží i vínovou, tyrkysovou, lila... Já vám nevím, ale mám tak nějak dojem, že to je viděním světa? Je reálný vědecký fakt, že ženy častěji (ne vždy, ale častěji) vidí více odstínů jedné barvy, proto je pro ně rozdíl mezi rudou a světle červenou.

(Z tohohle se vymyká třeba R.R. Martin. U něj se nedá říct, že by nějak odbýval vzhled postav. A snad nikdo nebude tvrdit, že Neomillnerová má knihy plné srdíček, lásky, žužu pohledů a osudovosti)

Tý jo, ty jezdíš na motorce?! To jsi hustááá!

Em, děkuju? Ok, tohle si většinou užívám. Musím se přiznat, že rozhrnout skupinku kluků obdivujících mou motorku, před jejich zraky nasadit na blonďatou hlavu helmu a pak za zvuku řvoucího sytiče odjet, mě neskutečně baví. Ty jejich nevěřícný pohledy...
Ale když už je toho moc, tak to začíná, řekněme, nudit. Ano, bože, jsem holka a jezdím na motorce. Co je na takové obyčejnosti TAK hustýho?

Ženy mohou mluvit o citech věčně věků. Chlapi ne

Em... Nevyvracím, nepotvrzuju. Tady vážně netuším. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše

"Vztah mezi mužem a ženou můžeme ustanovit do takovýchto pravidel, protože ženy dělají tohle, tohle a tohleto a muži zase toto toto a tohlecto."
Smutná věc je, že v práci používám přesně všechny tyto předpoklady. Sama sobě jsem důkazem, že to jen tak neskončí. Fňuk.
(Ale snažím se!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 16. července 2017 v 23:53 | Reagovat

Fííí =D
Zaznamenala jsem zkazky o tom, , že by se něco takového, o čem píšeš, mělo tradovat. Ale v realitě jsem se s tím nikdy nesetkala. Není to jen báchorka? V mém světě holky na motorkách jezdí běžně, pijí pivo, chlapi víno,...všechno je fajn =)

2 Amia Amia | 18. července 2017 v 11:19 | Reagovat

[1]: Možná jsem jen nakažená prací, kde čtu články plné právě těchhle předpokladů

3 Amia Amia | 18. července 2017 v 11:19 | Reagovat

:-D

A smajlík. Vynechal se :D

4 Natálie Natálie | Web | 9. září 2017 v 21:22 | Reagovat

em.. sezení u kávy nebo u vína.. em.. no .. :D jako bych se viděla.. :D no takže já do toho zapadám.. ale nedrbeme ale proberem všechno možné.. em.. zase jsem v tom davu.. :D na motorku jsem sedla tento rok poprvé (ve svých 20) a prostě mám z toho strach.. takže dcérko já ti to zatím úplně kazím :D :( alespoň k jednomu bodu můžu něco dodat! můj přitel tam patří do skupiny mluvení o pocitech.. někdy si už připadám jako chlap protože mi pořád píše o svých pocitech a o tom, že mi určitě něco je, že se něco děje a prostě pak mluví o tom jak to cítí on a takhle.. někdy mě to hrozně štve, že zase já jsem v tomhle takový chlap ale na druhou stranu jsem ráda, že je takhle otevřený a všímá si všech drobností.. protože pak ten vztah má smysl a prostě mluvíme o všem co nás trápí :)

5 ShaylaXabqh ShaylaXabqh | E-mail | 11. října 2018 v 17:28 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama