Prey (2017)

9. června 2017 v 2:19 | Amia |  Recenze
Hned jak jsem viděla první trailer, chtěla jsem ho. Jak jsem měla nový počítač, chtěla jsem ho. Jak šel čas, zapomněla jsem.
Ale teď už hraju!

Moje cesta ke hrám je vždycky tak trochu vtipná. Většinou si nikdy nezahraju ty, které bych opravdu chtěla a naopak se dostávám ke kouskům, které mi někdo musí strčit až pod nos, abych se o nich vůbec dozvěděla. A že jsou pak většinou excelentní.

To byl třeba případ Inside, na které jsem chtěla udělat trochu netradiční recenzi, jenže mi pořád leží jen z poloviny napsaná v notýsku. Třeba se k tomu jednou doberu - ale znáte podobné chtění.

Nicméně, o čem to konečně mluvim?


Prey (2017)

Sci-fi hra z letošního roku, od tvůrců Arkane Studios. Chlapíků a dam, co mají na svědomí Dishonored.

Dnes odpoledne jsem dokoukala let´s play, ale stejně jsem si sehnala hru i pro sebe. Včera kolem jedenácté jsem si ji nainstalovala a sjela dvě hodiny, jen to cinklo.

Pauzu si dávám vlastně jen kvůli práci (nechtěla jsem ji odložit až na TAK pozdě, ale...) a když už jsem v tom, tak i na napsání tohohle "před-recenze" článku. Pak zas hodlám nastoupit na Talos I a sbohem, spánku. Jo jo...

(Proč nemůžu nahrávat obrázky?!
Hráči jsou: "Zahraju si jen chvilinku...
...
To venku, to je slunce?")

Spánek je pro sraby.

Vizuálně vypadá nádherně. I když není super extra dokonale realistická, lokace pořád vypadají báječně. Každé patro Talosu má trochu jiný vzhled a když si občas dáte chvilku na rozhlédnutí, rozhodně je na co koukat. Pokulhávat mohou jedině postavy, které nehrají na krásu a vycizelovanost. Dává jim to ovšem vlastní charisma, na které jsme si zvykli už u Dishonored, které mělo také vlastní, těžko popsatelný vizuál.
Hru od Arkane zkrátka poznáte :)

Příběh díky všem vedlejšákům lehýnce ztrácí dech, pokud je procházíte všechny. Hra se dá prolétnout jen na hlavní linku, a to do vás hustí informace horem dolem. Koho by ale bavilo vynechat úplně všechny vedlejší mise, že? Vesmírná stanice napadená mimozemskou smrtící potvorou je přeci ideální destinace k hledání ztracených lidí i předmětů, nebo donášení a přenášení lidí či předmětů.
Nejde jen o prostřílení si cesty, čeká i nějaké to tajemství, nutnost jít z jednoho konce na druhý, abyste si doposlechli pitomé video apod. A závěrečná dohra? Velmi, velmi šťanatá. Jen mě teď zajímá, kde je teda... ale pst, to by byl spoiler.

Nelíbí se mi jedniná věc, a tou je opětovné obsazení už vyčištěné lokace. Jen z důvodu, že se netěším na vracení se do už známých a opětovné vybíjení nepřátel. Na druhou stranu příběhově to dává perfektní smysl a lokace se navíc, opět v souladu s příběhem, mění. Takže tady ze mě mluví jen moje lenost.

A gameplay? Ten si jdu pořádně vyzkoušet :DVnitřní monolog: Ty pííí**, to je zase článek. Hm, co bych chtěla, když si ho píšu ve dvě ráno. Jdu hrááát.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 17. června 2017 v 21:06 | Reagovat

Nehrála jsem, ale přítel Prey hrál tak vím o co jde :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama