Co mi leží na stole

27. května 2017 v 18:44 | Amia |  Recenze
Po dlouhém nedostatku času a následném přemýšlení došlo na to, že (znovu) začít je nejlepší zlehka. Takže, co já to teď vlastně čtu?

Tom Clancy - Rudá bouře

Tak jsem si chtěla přečíst něco o válce a padlo to na slavného Toma Clancyho. Ta kniha je z roku 1986. Začíná útokem islámských teroristů na ruskou ropnou rafinerii.
... A sakra.


O nic nejde, od té doby se řeší politika. Ruská armáda kuje plány, jak napadnout NATO, Američané jsou všímaví, novináři se dělí na pitomce a ty hodně dobrý (bývalý mariňáky. Každý americký novinář je zjevně vysloužilý voják). Klasika. Za dob Studené války se i kultura točila kolem sovětské (aka komunistické) hrozby, takže očekávám něco jako film Rudý úsvit, ovšem o to víc je ten začátek vtipný.

Tony Crabbe - Proč nikdy nestíhám

Půjčené od kamaráda (ještě si ji nestihl přečíst). Podle fotky jsem čekala malinkou knížečku, spíš brožurku. A ona to je A5, třísetstránková bichle.

První pohled - aaa, Američan? První stránky - jo. Američan.

Sice jsem nedostala zázračný návod na stíhání, pár věcí ale hodlám aplikovat.
Ovšem hlavně mám díky němu předepsané už dva další články. O jeho knize jako takové a pak o rozdílu v psaní odborných publikací mezi Američany a Evropany.

Ray Bradbury - 451 stupňů Fahrenheita

Kdy já jsem začala víc knih najednou? Hm... Za všechno může škola.

Když už jsem ten fanoušek fantasy a sci-fi, mohla bych si přečíst ty startující. Takže začínám spalováním knih, Farma zvířat čeká v pořadí. Zatím jsem někde v polovině a nějak se nemůžu začíst.
Dost možná za to může i forma - sehnala jsem jen verzi do čtečky, která absolutně nemá vnější členění. Žádné odstavce, žádné kapitoly, nic.
Druhá věc je, že se od něj inspirovalo už tolik utopií, že jsem všechno už vlastně četla.

Alespoň usuzuji, že se inspirovali. Koneckonců, 451 stupňů Fahrenheita bylo vydáno roku 1953, čímž o dost předchází ty ostatní.

Mimochodem, věděli jste, že tahle kniha je jakýmsi sdíleným easter eggem ve hrách souvisejících s kritikou společnosti? Vlastně až v jakékoli videohře narazíte na první sejf, zkuste kombinaci 451.

Myslela jsem, že pálení knih jako politický program mě dostane víc. Asi si musím sehnat opravdovou knížku.

---

A to je zatím vše. Samozřejmě koukám na spoustu seriálů, filmů a hraju hry, ve všem jsem ale většinou zpožděná. Protože chvíle čekání se finančně vyplatí. Ještě pořád.

I když i tady se najdou výjimky. Už jste viděli Strážce galaxie vol.2?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. května 2017 v 15:22 | Reagovat

Četla jsem jen knížku od Bradburyho a moc se mi líbila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama