Pravý chlap? Moderního, prosím

19. dubna 2017 v 21:11 | Amia
Mohla bych publikovat. Ale tenhle je blbej. Ale.. vzal to čert

"Praví muži smrdí a pijí pivo"
"Hm. A co kdybyste se prostě cítily fajn?"

V pravidelných intervalech se objevují články o tom, že muži už nejsou muži a ženy už nejsou ženy. Emancipace je sice fajn, ženská ale nemůže najít pořádného chlapa, protože se sama stala chlapem.
Hm. A co kdybyste prostě odhodily tohle nesmyslné přemýšlení a otočily samy sebe?Četla jsem rozhovor se spisovatelem ze severské země a i když jsem zapomněla jak jeho jméno, tak konkrétní zemi, jeho slova mi furt leží v hlavě. Čtyřka Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko už mají X let rovnocennost mezi muži a ženami* a autora se zeptali, jak to mají právě s tím "dnes už muži nejsou muži". Podivil se a řekl něco v tom smyslu, že když muž k cítění se silně a mužně potřebuje ponižovat ženu, tak to chlap vůbec není.

Vede mě to k myšlence, že se musí změnit všichni. Muži i ženy.

Chudáci chlapi. Chce se po nich, aby uznávali ženskou nezávislost, aby se myli, aby nám pomáhali v domácnosti. A druhým dechem se objevují články, že pravý chlap smrdí, má pivní pupek a umí si zjednat pořádek, myšleno umí zvednout ruku a zařvat.
(Fuj, mimochodem. Takovéhleho "chlapa" opravdu nechci).

Pravý muž se jako muž cítí bez ohledu na to, jestli se stříhá sám zahradními nůžkami, nebo chodí pravidelně k Gentleman Brothers. Pravý muž si nepotřebuje svoje mužství dokazovat rozdrbanými tepláky, že jeho pomoc v domácnosti spočívá ve zvednutí nohou když manželka luxuje, nebo že řve na ženu, když mu připálí večeři.
Pokud takový je, tak je to idiot, ne Muž.

Úplně stejně jsou na tom ale i ženy. Nemusí si své ženství dokazovat závislostí, podřízeností a štěbetáním s kamarádkami, protože tak se ženy přece chovají.
Já JSEM žena a cítím se tak. Nosím sukně, dlouhé vlasy a přiznávám, ten dekolt už jsem taky jednou zneužila, abych nedostala pokutu. A přitom vlastním i dost vytahané kousky, jezdím na motorce a kdybyste mi dali knihu o zbraních, tak vám zlíbám ruce. A jsem-furt-holka.

Je moderní doba, milé dámy a pánové. Nové role jsou jiné, než ty ve středověku. Jestliže se v nich necítíte dostatečně "mužsky" nebo "žensky", je chyba ve vás. Ne v těch rolích.


* (první byl Nový Zéland, ale Finsko bylo v roce 1906 třetí, 1913 se přidalo Norsko jako čtvrté a páté bylo o dva roky později Dánsko s Islandem. Cože to? Volební právo žen)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama