Planet of the Eyes

30. září 2016 v 22:46 | Amia |  Recenze
Právě jsem dohrála drobnou hračičku Planet of the Eyes.

Jedná se o indie hru z dílny Cococucumber. Že jste o nich nikdy neslyšeli? Nevadí, já předtím taky ne.

Arkáda/skákačka na neznámé planetě, kde se klasicky musíte z bodu A dostat do bodu B. Vizuálně nádherná drobnůstka na hodinu až dvě, podle toho, jak rychle vyřešíte hádanky a jak moc se budete zdržovat obdivováním krajiny.

S malým robůtkem jste se právě vyvalili ze ztroskotané lodě (ve které zahynula veškerá posádka, ale to se ve vesmíru stává. Stejně se s vámi nikdo z nich nebavil, takže je vem čert) a před vámi je celá planeta, čekající na prozkoumání. Nebo spíš dostat se na místo, kde vás vyzvedne záchranná loď.
Jak kde kdy a co, nechme stranou. Jde s zkoumat!


Malba a grafika planetky je úžasná. Robůtek samotný je roztomilý (a rozkošně umírá) a občas se prostě nemůžete vynadívat na krajinu kolem. Monster potkáte jen pár, nebezpečí se většinou skrývá někde jinde.
Jak říká vynálezce, jehož nahrávky cestou sbíráte a dozvídáte se tak příběh v pozadí, celá planeta vypadá jako navržená speciálně k tomu, aby vás zabila. Klasický padající kámen sice potkáte jen jednou, zato nechybí statické překážky, láva, žebříky, zabijácké rostliny a sem tam i nějaká ta hádanka, kde hádáte, jak se dostat dál.

Moje nejoblíbenější část byla, když jsem si musela ulomit vlastní kus skály a pak na ní sjet jako na prkně přes lávu, která by mě jinak samozřejmě uvařila.

Záchytných bodů je poměrně dost, takže i když umřete, moc toho opakovat nemusíte. S postupem hrou se obtížnost přirozeně zvyšuje a i díky krátké kampani se téměř nic neopakuje. Občas vás popožene hra sama, to když jsou lasery vypnuté jen určitou dobu, nebo po vás něco jde.

Jestli si chcete odpočinout a zavzpomínat na staré dobré skákačky, určitě Planet of the Eyes doporučuju. Pobavíte se, zasmějete a při troše pozornosti příběhu na pozadí ve vás hra zanechá i něco víc, než jen "dobré zabití hodinky času".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. října 2016 v 16:18 | Reagovat

To vypadá zajímavě :-)

2 Amia Amia | 11. října 2016 v 9:31 | Reagovat

[1]: Je to moc hezký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama