Sebevražedný oddíl

30. srpna 2016 v 4:56 | Amia |  Recenze

aneb Co? On tam někdo doopravdy umřel?

Po měsících čekání jsem se konečně dočkala. Vytáhla jsem kamaráda a že půjdem na Sebevražedný oddíl. Velká očekávání, skvělé trailery.
Hm, čekala jsem to lepší.


Možná je to jenom tím, že nejsem fanoušek DC komixů, ale spíš Marvelák. (DC je na můj vkus až příliš plný Jediných hrdinů, kdy on a pouze on má schopnosti zachránit svět, má zodpovědnost za celý svět, jen a pouze on je ten, na kterého se můžeme jako lidstvo spolehnout, že nás ochrání. Pch. Ani Wonder woman není nic extra, tam mi možná vadí ten opravdu holý obleček se, samozřejmě, americkými barvami.
Jsou to holt staroušci. V šedesátých byly komixové postavy o něčem jiném)

(Pro mrknutí na další postavy klikněte na obrázek)

Sebevražedný oddíl je složen z největších zloduchů, které se americké vládě podařilo pochytat. A teď mohou svoje schopnosti využít k dobru. Pokud je tedy samozřejmě udržíte na vodítku.

Je velmi pěkné, jak oddíl vyvrací moje předchozí slova. Nadpřirozené schopnosti má jen jeden z členů, zbytek je obyčejně lidsky super extra dobrý v tom, co dělá. Zabiják, šílenec, boomerang men (Sokka vždycky tvrdil, že boomerang je spešl schopnost), krokodýl a už zmíněný ohnivák.
Sestava skvostná, ale jen hádám, že postavy jsou oblíbení záporáci z DC komixů. Jak už jsem řekla, nejsem zrovna fanoušek, a tak mi nejspíš unikly narážky právě na to. V tom Marvel odvádí lepší práci, alespoň co se týče jeho hrdinů. Záporáci jsou sice taky zapomenutelní, ale tam zase nehrají v samostatném filmu.
Známý je možná tak Joker, díky mnoha předchozím Batmanovským filmům, zbytek mi ale tak nějak uniká. Boomerang men je zajímavá postava, proč nemá víc prostoru? Nebo Krokodýl, u něho ani nevím, proč je právě v tom vězení pro nejhorší z nejhorších.


Minimálně Harley Quinn, na kterou je v Sebevražedném oddílu docela důraz, by si zasloužila samostatný film. Původně vedlejší postava, jistě, ale psychiatrička zamilovaná do zabijáckého sociopata tak moc, že se k němu přidá a totálně změní svou osobnost? Zatraceně velký potenciál.
(Ani Černá vdova z Marvelu nemá vlastní film. Hm, mé feministické srdce se mračí, ještě pořád si myslíme, že ženské hrdinky dostatečně netáhnou? Wonder woman ho bude mít až potom, co se přidala k Justice League. Protože je svleče- ehm, sexy.)
Uznávám, že vzhledem k charakteru postavy je to spíš na psychologický film, než na komix - akční, dobrodružný, švihnutý komedií.


Popsat všechno by bylo na dlouho, přejděme tedy rovnou k tomu důležitému.

Sebevražedný oddíl je skvělá akční podívaná, která prostě bude bavit. Bohužel nevyužila potenciál, který snad měla. Akce výrazně upozaďuje ostatní prvky filmu. Budování postav je zkráceno na komixové představení (vypadá dobře) a jednu scénu, pokud tedy nejste fanoušek, jejich postup příběhem vás tedy jaksi nezajímá.
Ohledně příběhu další věc. Nemám nic proti akční jízdě (nejnovější Šílený Max byl super), to ale musí být přiznaný vzor "na příběh kašlem, jde nám o akci!".

Bavila jsem se, ne že ne. Těším se na pokračování, snad bude. Ale zařadí se mezi ty filmy, které zkracují čekání na jiný. Lepší a vymazlenější.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elwin Elwin | E-mail | Web | 3. září 2016 v 16:58 | Reagovat

Stále nejsem schopná se k tomu dokopat. Protože DC. Naposledy mi sebrali 3 hodiny života Batmanem v Supermanem. Konec dobrý, ale jinak 3 hodiny zoufalství. Nevím, prostě mám pocit, že to DC moc neumí. Ale pravděpodobně je to tím, že jsem stejně jako ty Marvelák. Ano, ani jejich filmy nejsou bez chyby, ale pořád mi přijdou mnohem lepší. Mimochodem, Loki se nezapomíná :D :D :D

2 Amia Amia | 5. září 2016 v 10:48 | Reagovat

[1]: Loki je zlatíčko :)

Já nechci říkat, že DC neumí. Když nic jiného, tak má větší praxi, protože Superman 1938 a Fantastická čtyřka 1961.
Marvel je ale chytřejší, co se týče filmů. Nejspíš. Samostatné filmy dají prostor každému hrdinovi a když je pak hodí do jednoho (Avengers), tak je to mnohem větší jízda, než když už po druhém (nebo třetím?) filmu nahodíme tým superpadouchů, přičemž většina diváků netuší, kdo je kdo. Respektive čí, proti komu bojovali.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama