Warcraft (film) - (editováno)

14. července 2016 v 1:15 | Amia |  Recenze
Právě jsem se vrátila z filmu Warcraft.

Nejsem warcraftový hráč, z knih jsem četla ty o Thrallovi a ještě náhodou (zato dvakrát) a celý ten svět mě nikdy až tak moc nezajímal.
Pravděpodobně to bylo tím, že mi při mých dvou pokusech o seznámení podstrčili tu verzi, kd sedíte na místě a budujete městečko, což mě prostě nebaví.


Ovšem z filmu jsem momentálně naprosto nadšená.


Příběh, svět, postavy. Triky byly naprosto úžasné. Vtipné scény taky nechyběly, zato chyběl sex(! konečně! Konečněěě!), nikdo se dlouho nedojímal, ale ani to nebylo celé jen a pouze o boji. Měli důvod, opravdový důvod, proč se rvou.

Už když se objevil jenom nápis Blizzard :D
Takhle super zpracované logo jsem ještě neviděla. Nekecám. K Blizzardu jako takovému už vztah mám, takže nějaké to fanouškovské nadšení se vyskytuje, ale přece.

Jo, všichni herci byli manekýni, třeba postava lidského krále až příliš dobrácká a Garona by taky mohla vyzkoušet jiný výraz než utrápený... ne. Ne, teď jsem prostě nadšená.


Slibuju, že serióznější názor sepíšu později, až překlenu juchací období a budu schopná podívat se s větším odstupem. Momentálně ale plesám, tleskám, se slzou v oku vzpomínám.


Edit 25.7.
Myslela jsem, že čas vytáhne na povrch nejasnosti a podivnosti, takže budu schopna podívat se na film jako dílo, ne jako fanoušek. Moc mi to nevyšlo.
Pravda je, že uplynulý týden byl tak dokonale vytržený z rutiny, že jsem si na film ani nevzpomněla. V tenhle moment můžu říct jen to, že královna se typově mezi ostatní postavy vůbec nehodila (typově ve smyslu blonďáka v Egyptě.), nebo že romantická linka mezi půlorkou a člověkem nebyla zrovna uvěřitelná. Ne takhle rychle.

Všechno ale byly detaily.

Ze světa Warcraftu se tvůrcům podařilo udělat opravdu dobrý film. Na příběhu s fanoušky po celém světě a několikaletou tradicí se dala zkazit kvanta věcí. Není tu ani jedna, což je obdivuhodné samo o sobě. Prokletí filmů podle hry taky zrovna nepomáhalo.

Závěrem už sice v klidu, ale pořád přesvědčeně: Warcraft je film, který stojí za zhlédnutí. Ať jste nebo nejste fanoušek.


Edit 27.8.2016
Přemýšlela jsem, nechávala uležet... ale ten pocit zůstal. Dobře, ještě jsem se na něj nepodívala podruhé.
Ale, četla jsem článek o filmech, které dotyčná nedostane z hlavy. Což vůbec není špatný nápad. Asi každý máme takovýhle list filmů či knih, ke kterým jsme nějak emočně připojeni.
Asi si Warcraft připojím sem. K Titanicu, Hrobu světlušek... a zbytek vymyslím později :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama